Historie koupaliště

První zmínky o Lesním koupališti jsou známy ještě z doby před 2. světovou válkou a jsou vázány na činnost spolku „Waldbad in Ruppersdorf“. V roce 1934 zažádali zástupci spolku o schválení projektu na zřízení koupaliště. Dle dostupných zdrojů probíhala stavba, které se ujala firma Preibisch a Reinelt spolu se zahradníkem Jesefem Peschelem z Ruprechtic, mezi lety 1937 až 1940. Lesní koupaliště bylo rozestavěno již v období druhé světové války. Během války užívaly areál ke cvičení vojenské jednotky, ale zároveň fungoval jako místo pro běžnou rekreaci. Po válce pak byly zahájeny stavební práce na dokončení areálu.
Úpravami prošla příjezdová cesta, došlo ke zbudování parkoviště, stavbě převlékacích kabin a restaurace. Zázemí koupaliště mělo oproti stávajícímu umístění protilehlou polohu přiléhající k cestě. V roce 2010 shořelá budova, kterou pamětníci jistě vzpomenou, byla postavena až o dvacet let později.

Zajímavostí je také informace o tom, že se nad koupalištěm nacházela ještě nádrž na ohřívání vody a dětské brouzdaliště. Od roku 2007 byl areál uzavřen a na místě původní plovárny zbyl po požáru pouze betonový sokl. Po uzavření místo dále chátralo až do roku 2016, kdy začala jeho revitalizace, která se týkala rekonstrukce bazénové vany a kultivace areálu. Koupaliště bylo znovuotevřeno veřejnosti v roce 2018. Poslední dva roky byly bohužel velmi suché, což se projevilo na kvalitě a množství vody v koupališti. Souběžně s otevřením koupaliště byl zprovozněn také malý stánek s občerstvením a chemické toalety. Na jaře 2020 dostává areál ke správě spolek Lesní koupaliště z.s. a začíná se psát nová etapa historie areálu.

Historický obrázek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login